Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

SIERAKÓW PEŁEN SMAKÓW

data: 25 czerwca 2015

Co  łączy gminę Sieraków i Firmę Primavika?

Naturalne produkty i naturalne środowisko, to dla nas kompozycja idealna, dlatego też zdecydowaliśmy się na lokalizację zakładu produkcyjnego właśnie w gminie Sieraków, która o przyrodzie ma dużo do powiedzenia.

Kraina 100 jezior – gdzie znajduje się gmina Sieraków – to w Wielkopolsce miejsce obficie leśne, ustronne i harmonijne. Swoją wyjątkowość zawdzięcza zlodowaceniom, które utworzyły unikatową rzeźbę terenu z licznymi jeziorami rynnowymi. Przez stolicę gminy przepływa rzeka Warta, będąca ważnym punktem w życiu mieszkańców Sierakowa i pobliskich okolic. Nad równowagą terenów gminnych dba status Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, chroniący te cenne wartości  przyrodnicze i krajobrazowe. Zaledwie kilka kroków na północ od gminy graniczy Puszcza Notecka – ogromny i rozległy kompleks leśny, miejscami dziki i tajemniczy, lecz warty poznania. Kontakt  z tak autentycznym środowiskiem naturalnym, gwarantuje niezapomniane, głębokie przeżycia i refleksje.

Gmina Sieraków to także miejsce do życia dla blisko 9 tysięcy osób. Mieszkańcy gminy wspólnie budują bogatą bazę turystyczno-wypoczynkową, a w tym coraz bardziej doceniane gospodarstwa agroturystyczne. Jazdy konne, wędkowanie, pikniki w łonie natury lub wycieczki rowerowe, to tylko mały zalążek atrakcji, które czekają przyjezdnych. Różnorodna oferta sprawia, że każdy odnajdzie tu swój żywioł.

Pięć kilometrów od Sierakowa znajdziemy miejsce nam najbliższe, serce firmy Primavika. We wsi Lutom, bo o niej mowa, mieści się zakład produkcyjny, w którym tworzymy to co dla nas najcenniejsze – naturalną i zdrową żywność.

TOM_4853    TOM_3948    TOM_8375

Czy wiesz, że…

– Triathloniści zakochali się w Sierakowie – dlatego też, od kilku lat organizowany jest tutaj festiwal triathlonowy, gromadzący tysiące zawodników i kibiców. My również kibicujemy sportowcom, a tych najlepszych nagradzamy produktami Primavika!

– Od ponad 180 lat, na ziemiach sierakowskich mieści się hodowla Stada Ogierów. To najstarsza hodowla tych piękni koni na ziemiach polskich!

– Gmina Sieraków to miejsce ważne historycznie. Blisko 200 lat temu rozstrzygnęła się tu „bitwa o Sieraków”, która prawdopodobnie na zawsze pogrążyła wojska Napoleońskie… Mieszkańcy przypominają o tym wydarzeniu, organizując m.in. obchody, inscenizacje czy wernisaże.  Na sierakowskim ryneczku mieści się nawet kawiarnia imienia słynnego przywódcy.

Share This