Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Buraczki dla każdego

data: 15 września 2013

Dawno, dawno temu kobiety, aby nabrać rumieńców, nacierały policzki sokiem z buraka. Dziś wiemy, że wystarczy to niezwykłe warzywo po prostu jadać  a rumieńce… same się pojawią.

Buraczki „Pychotka” BIO kłaniają się nie tylko paniom, ale wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie. Ekologiczne buraczki to doskonały dodatek do wielu dań – do obiadu i  kolacji. Aby je podać nie musisz gotować, trzeć i przyprawiać. Zrobiliśmy to za Ciebie! Są wyborne w smaku, aromatyczne i bardzo odżywcze. Warto wzbogacić domowe menu o to warzywo, ponieważ buraki w każdej postaci wzmacniają odporność organizmu, odkwaszają organizm i oczyszczają go z toksyn. Zawierają sporo żelaza, wapnia, magnezu i potasu. Mają silne działanie antynowotworowe, chronią bowiem komórki przed rakiem i  starzeniem się. Z pewnością powinny je jadać kobiety w ciąży a także te w okresie menopauzy.

„Pychotki” stanowią świetny dodatek do obiadu lub kolacji – zarówno na zimno, prosto ze słoika, jak i na ciepło – tak jak najbardziej lubią dzieci. Wybornie smakują wymieszane z chrzanem, doskonale komponują się  z serkiem feta, idealnie pasują do deski serów.

Afrodyta – grecka bogini miłości – podobno burakom zawdzięczała swą urodę. A buraczki „Pychotki” zadbają nie tylko o piękny wygląd ale także o zdrowie. Przejść obojętnie obok nich z pewnością nie wypada.

Share This