Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Idealne restauracyjne menu dziecięce

data: 1 kwietnia 2019

Warsztaty kulinarne dla dzieci 2019

Frytki z batatów i marchewki, pomidorowa z zielonym makaronem i zdrowe burgery – to ulubione dania małych klientów restauracji. W sobotę mieliśmy okazję wszyscy spróbować jak mali kucharze pod czujnym okiem szefa kuchni Art. Restauracji Grzegorza Pomietło i eksperta kuchni roślinnej Katarzyny Gubały tworzyli wspaniałe potrawy. Warsztaty kulinarne były zwieńczeniem trwającego ponad rok projektu „Idealne restauracyjne menu dziecięce” stworzonego z inicjatywy Art Hotelu we Wrocławiu. Primavika była jednym z partnerów akcji.

– Od początku zależało nam na rzetelnym przebadaniu dziecięcych gustów, bo są one dla nas ważne i miarodajne. Od tego uzależnialiśmy konstrukcję dziecięcego menu – wyjaśnia Anna Wałęsa, specjalista do spraw sprzedaży i marketingu w Art Hotelu we Wrocławiu. – Liczymy, że inne restauracje pójdą za naszym przykładem i wprowadzą do swoich kart zdrowszą opcję dań dla najmłodszych swoich gości. Zamiast niezdrowych frytek przestawią się na alternatywę w postaci pieczonych warzyw sezonowych: marchewki, pietruszki, selera, buraków, topinamburu, dyni i batatów.

Projekt „Idealne restauracyjne menu dziecięce” Art Hotelu Wrocław i Veglab Katarzyna Gubała trwał ponad rok. Wzięło w nim udział ponad 200 dzieci z różnych środowisk. Były wśród nich dzieci okolicznych szkół, blogerów, dziennikarzy, klientów restauracji. Dzieci były w wieku od 4 do 16 lat. Najmłodszym pytania z kwestionariusza czytali i pomagali zrozumieć pracownicy Art Hotelu. Najlepsze dania wybrane przez dzieci weszły do menu dziecięcej karty Art Restauracji. Nim to jednak nastąpiło poprzedziły je 2 wielkie warsztaty kulinarne, podczas których 50 dzieci, pod okiem szefa kuchni Grzegorza Pomietło, przygotowywało ulubione dania.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym projekcie pomogli.

Prowadzenie warsztatów, ogarnianie zamieszania i zarządzanie chaosem:
Anna Wałęsa www.arthotel.pl, mail: a.walesa@arthotel.pl
Grzegorz Pomietło www.arthotel.pl, mail: g.pomietlo@arthotel.pl
Katarzyna Gubała www.katarzynagubala.pl

Share This