Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Izerski Weekend Biegowy

data: 1 sierpnia 2017

Primavika sponsorem Małej i Wielkiej Pętli Izerskiej!

Dnia 22.07.2017 odbyła się w Szklarskiej Porębie V edycja Izerskiego Weekendu Biegowego – Małej i Wielkiej Pętli Izerskiej – biegów na dystansie 10 oraz 21km po najwyżej położonej trasie półmaratońskiej w Polsce – miejscu treningów najwybitniejszych biegaczy długodystansowych w naszym kraju. W tym roku do grona sponsorów imprezy dołączyła firma Primavika, która dzięki swojemu wsparciu pozwoliła stworzyć rzecz niespotykaną w skali Polski – kategorię Vege. Ten rok zapisał się więc na kartach firmy jak i organizatora WPI i MPI TS Regle Szklarska Poręba jako wyjątkowy, za sprawą szczególnego nagrodzenia biegaczy, którzy wystartowali w tejże kategorii .

            Primavika jako jeden ze sponsorów biegu, przyczyniła się nie tylko w sposób znaczący do zorganizowania imprezy w której udział wzięło ponad 1300 osób, ale również dołożyła swoją cegiełkę do propagowania zdrowego stylu życia – 274 osoby wybrały posiłek Vege.

            Wielka i Mała Pętla Izerska to ogromne święto biegania. Dwa dystanse 10k i 21k, 916 mężczyzn, 361 kobiet, 86 osób w kategorii Vege, 80 dzieci,  zawodnicy z 10 krajów, 337 miast, nawet z najdalszych zakątków Polski – wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu i w jednym celu. By tego dnia, w pięknych Górach Izerskich stoczyć epicką walkę z samym sobą, z własnymi słabościami, by pokazać, że najważniejsze w życiu to mieć marzenia i cele. By, mimo przeciwności losu walczyć, po upadku wstawać z kolan i śmiało spoglądać ku swym pragnieniom. 717 osobom udało się dotrzeć do mety na dystansie półmaratonu, a 222 na dystansie 10km!

Share This