Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Migdały w roli głównej

data: 15 września 2013

Czy masz ochotę na kanapkę z czymś nowym i zupełnie wyjątkowym?  Czy jadłeś kiedyś pieczywo posmarowane migdałami? Pewnie od razu nasuwa Ci się myśl, że to niemożliwe, niepraktyczne i niewygodne. Był jednak ktoś, kto wpadł na doskonały pomysł  i stworzył masło migdałowe. Tak więc od dziś kanapka z migdałami może stać się Twoim ulubionym przysmakiem, a to za sprawą wyjątkowego rarytasu – masła migdałowego.

Walory zdrowotne i smakowe migdałów znane i cenione są od tysiącleci. Stanowią one źródło dobrze przyswajalnego wapnia, głównego budulca zębów i kości, a także magnezu, szczególnie polecanego osobom zestresowanym oraz przemęczonym. W migdałach znajdziemy także cynk wzmacniający paznokcie i skórę, fosfor będący budulcem kości i zębów oraz potas odpowiedzialny, między innymi, za pracę serca. Migdały dostarczają nam sporej dawki witaminy E naturalnego przeciwutleniacza oraz substancji młodości, która chroni nas przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek, a także witaminę B2, która korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i wzroku. Szczególnie dobroczynne działanie mają dla kobiet w ciąży. Po pierwsze, neutralizują przykre objawy zgagi, po drugie wpływają korzystnie na laktację, a po trzecie uelastyczniają skórę, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych rozstępów skórnych.

 Jak więc stworzyć kanapkę pyszną i zupełnie niezwykłą? Najprościej smarując pieczywo masłem migdałowym. Dodatkowo można polać ją miodem, syropem z agawy lub klonowym. Jeśli jednak chcemy uzyskać naprawdę zaskakujący efekt,  połóżmy na wierzch kilka plasterków banana, truskawki, jagody  lub poziomki – wyjątkowość gwarantowana! Można też spróbować  wersji wytrawnej:  z twarogiem, pomidorem lub świeżym ogórkiem. Do wyboru, do koloru. A kto nie ma ochoty na kanapkę, może upiec ciasteczka, kilka łyżeczek masła migdałowego nada im oryginalnego smaku, cudnego aromatu i uczyni wyjątkowo pysznymi.

Tak więc od dziś migdały nie muszą Ci się kojarzyć tylko ze świętami, mieszanką studencką i marcepanem. Wyborne kanapki, pyszne ciasteczka zaskoczą Ciebie i Twoich bliskich. Już dziś zaplanuj przyjęcie z migdałami w roli głównej.

Share This