Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Naukowo o Żywieniu

data: 4 czerwca 2019

18 maja 2019 roku w Lublinie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Naukowo o Żywieniu.

18 maja 2019 roku w Lublinie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Naukowo o Żywieniu. Wydarzenie to powstało dzięki współpracy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków oraz firmy szkoleniowej EduNutrica.pl. Głównym celem Konferencji było przekazanie aktualnych doniesień naukowych na temat żywienia człowieka zdrowego, jak i chorego.

W wydarzeniu wzięło udział stu uczestników z całego kraju. Podczas Konferencji odbyły się dwie sesje naukowe, podczas których swoje wykłady mieli okazję poprowadzić jedni z najlepszych specjalistów z zakresu żywienia człowieka w Polsce. Uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawych doniesień m.in. na temat kawy, regulacji zawodu dietetyka czy żywienia w zespole jelita drażliwego i chorobie Crohna. W sesjach naukowych zaprezentowali się: Prof. Artur Mamcarz, Dr Danuta Gajewska, Dr Małgorzata Kostecka, Dr Anna Harton, Dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska oraz Mgr Hanna Stolińska-Fiedorowicz. Następnie swój głos w dwóch sesjach posterowych i trzech sesjach wystąpień ustnych zabrali studenci i doktoranci, którzy jednocześnie wzięli udział w konkursie na najlepszą pracę.

O atrakcje dla uczestników zadbali sponsorzy i partnerzy konferencji. Uczestnicy w swoich pakietach konferencyjnych znaleźli m.in.: naturalne batony, suplementy diety od oraz kupony rabatowe. Natomiast, w przerwach kawowych odbyła się degustacja maseł orzechowych, a także past i paprykarzy od firmy Primavika, która ufundowała także nagrody dla zwycięzców konkursu na najlepszą pracę. Laureaci w swoich nagrodach znaleźli także egzemplarz nowego naukowego czasopisma dietetycznego, książki oraz pakiet programu dietetycznego.

Tegoroczna edycja konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno studentów i doktorantów, jak i dietetyków praktyków. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konferencji z cyklu „Naukowo o Żywieniu” będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Naukowo o Żywieniu” odbędzie się 16 maja 2020 roku w Lublinie, szczegóły będą dostępne w krótce na stronie edunutrica.pl.

Paula Ćwiek Komitet Organizacyjny
I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej
„Naukowo o Żywieniu”

Share This