Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Ocet octowi nie równy

data: 15 września 2013

Źródła historyczne podają, że pierwszą osobą, która stosowała ocet jabłkowy aby zadbać o figurę była Kleopatra. Zwykła ona  popijać go po każdej wystawnej uczcie. A prawie każda kobieta wie, że królowa Egiptu była mistrzynią w dbaniu nie tylko o zgrabną sylwetkę, ale też kobiecą urodę.

Badania wykazują, że ocet jabłkowy ma nie tylko działanie wyszczuplające i upiększające, ale jest też skutecznym lekiem na wiele naszych dolegliwości. Z punktu widzenia osób odchudzających się najważniejszym składnikiem octu wydaje się być pektyna, gdyż  przyspiesza trawienie. Jednak mówiąc o pektynie warto zauważyć, że ma ona również działanie obniżające poziom cholesterolu we krwi, zapobiega nadciśnieniu oraz poprawia stan naczyń krwionośnych.

Ocet jabłkowy z powodzeniem można stosować w wielu przykrych dolegliwościach, takich jak: bezsenność, astma, anemia, zapalenie gardła a także zewnętrznie na wszelkiego rodzaju wypryski, urazy skóry i krosty. Usuwając szkodliwe toksyny, skutecznie oczyszcza nasz organizm, a co za tym idzie, leczy stany zapalne stawów, grypę, dnę moczanową oraz poprawia samopoczucie u osób przewlekle zmęczonych.

Czy powinien  dziwić nas fakt, że ocet ten leczy lub wspomaga leczenie tak wielu chorób? Nie, ponieważ jest prawdziwą bombą mineralno-witaminową.  Zawiera, między innymi, potas i sód, magnez, fluor, chlor, żelazo, miedź, fosfor, krzem a także witaminę A, witaminy z grupy B, C, P a także E zwaną witaminą młodości.

Jak się jednak okazuje, ocet octowi nierówny. Ten tradycyjny, spirytusowy, choć od dawna stosowany  przez młode dziewczyny aby utrzymać filigranową sylwetkę, owszem, skutecznie odchudzał, ale doprowadzał też do anemii, osłabienia a nawet śmierci. Ocet jabłkowy to zdecydowane przeciwieństwo tego robionego na spirytusie, nie tylko wzmocni i pomoże przywrócić zdrowie, ale też zadba o naszą sylwetkę. Zastąpmy więc tradycyjny ocet tym zdrowszym, smaczniejszym eliksirem „ życia i młodości” .

Share This