Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Piknik nowych smaków dla seniorów

data: 21 września 2017

Ponad 250 gofrów na słodko i wytrawnie zostało zaserwowanych mieszkańcom DPS Ugory podczas sierpniowego „Pikniku nowych smaków dla seniorów”.

Dla wielu uczestników spotkania smak hummusu czy masła migdałowego był zupełnie nowym odkryciem kulinarnym. Primavika była jednym ze sponsorów wydarzenia.

Projekt miał na celu stworzenie spotkania kulinarnego na wzór miejskich pikników czy targów śniadaniowych, do których seniorzy, a szczególnie mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Ugory, mają ograniczony dostęp. Organizatorzy przedsięwzięcia pragnęli zainteresować starsze osoby tematyką kulinarną i oswoić ich z jedzeniowymi trendami, zwiększyć wiedzę na temat produktów i smaków z różnych stron świata, a także przerwać codzienną rutynę. Bardzo ważna była także możliwość spotkania się z seniorami, szczególnie czas spędzony na wspólnych rozmowach i opowieściach.

Tematem przewodnim pikniku były gofry, do których serwowano dodatki oparte na oryginalnych i mniej znanych produktach i kombinacjach smakowych. Łącznie przygotowano ponad 250 gofrów.

Piknik rozpoczął się w sobotę o godzinie 10 rano. Choć był to ostatni weekend sierpnia pogoda dopisała. Było słonecznie i ciepło, dzięki czemu część uczestników biesiadowała na patio lub balkonie, które zostały wcześniej przystrojone kolorowymi, piknikowymi dekoracjami. Na potrzeby pikniku zostały przygotowane dwa stanowiska, na których organizatorzy spotkania smażyli gofry i dekorowali je słodkimi i wytrawnymi dodatkami. Mieszkańcy Domu na Szelągu mieli okazję spróbowania takich smakołyków, jak hummus, suszone pomidory, awokado, różne rodzaje serów, szynka parmeńska, rukola, oliwki, a także takich niecodziennych dla nich kombinacji smakowych jak marynowany burak z serem feta czy ser mozzarella z pomidorem, bazylią i balsamico.

Świetną okazją do poznania nowych smaków była także degustacja produktów marki Primavika, takich jak chociażby hummus, paprykarz wegetariański, pasztet oliwkowy z cieciorką, pasztet meksykański, pasztet sojowy z pomidorami czy pasztet pieczarkowy z bazylią. Delikatny smak past świetnie komponował się z kruchymi goframi i świeżymi pomidorkami koktajlowymi czy konserwowymi ogórkami.

Miłośnicy słodkości delektowali się natomiast smakiem masła orzechowego i migdałowego marki Primavika z kawałkami bananów, ananasa, liczi, daktyli, granatu czy gruszek w syropie. Nie zabrakło także tradycyjnej bitej śmietany, czekolady i owocowych dżemów z róży czy rokitnika. Serwowana była także lemoniada z pędów sosny z pomarańczami i miętą, a także kawa i herbata.

Primavika była sponsorem wydarzenia udostępniając swoje produkty. Dzięki temu uczestnicy mogli spróbować takich przysmaków, jak hummus, wegetariański paprykarz, pasztety warzywne, a także przepysznego masła orzechowego i migdałowego. Organizatorzy „Pikniku nowych smaków dla seniorów” bardzo dziękują Primavice za wsparcie projektu!

Share This