Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Pink Lips

data: 16 lutego 2018

Projekt w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Co roku w styczniu obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, w tym roku wypadł on w dniach 22-28 stycznia 2018 roku.  W  jego ramach Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA- Poland już po raz piąty zorganizowało akcję Pink Lips.

Pink Lips Project to nie tylko symbol, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą nowotworową. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i metod przeciwdziałania chorobie nowotworowej.

Dlaczego jest to dla nas takie ważne? Rak szyjki macicy dotyka także młode kobiety, to główny powód aby uświadomić społeczeństwo, że choroba nowotworowa może dotknąć każdego. Ten typ choroby nowotworowej jest o tyle charakterystyczny, że dzięki prawidłowemu skrinignowi cytologicznemu oraz szczepieniom można go uniknąć. Badanie cytologiczne można wykonać podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym. Cytologię zalecana się wykonywać nie rzadziej niż co 3 lata w przypadku prawidłowych wyników, lub częściej gdy pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości. W Polsce dysponujemy także szczepionkami na wysokoonkogenne typy wirusa HPV, które mogą powodować raka szyjki macicy.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania przynoszą pozytywne zmiany. W tym roku dotarliśmy do około miliona kobiet w całej Polsce poprzez akcje plenerowe oraz działania na portalach społecznościowych. Od dawna wspierają nas liczne fundacje oraz stowarzyszenia, a także ginekolodzy i onkolodzy w całej Polsce.

W styczniu Instagram i Facebooka zalała różowa fala. Pojawiło się kilkaset zdjęć kobiet z pomalowanymi na różowo ustami, które zachęcały swoje bliższe i dalsze znajome do pamiętania o profilaktyce. Do akcji dołączyły również liczne blogerki, makijażystki czy modelki.

Dzięki wsparciu wspaniałych firm, takich jak Primavika, mogliśmy zorganizować konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie z różowymi ustami. W ten przyjemny i łatwy sposób chcieliśmy dotrzeć z wiedzą nt. raka szyjki macicy do jak największej ilości osób.  Swoje zdjęcia nadesłało ponad 100 kobiet. Znalazło się nawet kilku mężczyzn! Wybór zwycięzców był trudny. Na szczęście dzięki naszym sponsorom mogliśmy nagrodzić blisko połowę uczestniczek i uczestników. Wielu z nich będzie mogło spróbować produktów Primaviki. Mamy nadzieję, że dzięki upominkom nasza akcja zostanie zapamiętana na dłużej i coraz więcej Polek będzie dbać o swoje zdrowie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie!

                                                                                                              Zespół Pink Lips Project

Share This