Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

CanDoIt!

data: 16 stycznia 2017

Dieta masowa + filozofie i systemy treningowe

Pod taką nazwą odbył się kurs prowadzony przez wielokrotnego Mistrza Polski, MistrzaEuropy i medaliste Mistrzostw Świata w Kulturystyce – Radka Słodkiewicza. Miło nam, że mogliśmy wspierać to wydarzenie. Zapraszamy do krótkiej relacji.

W grudniu minął rok od kiedy mamy przyjemność współpracować z Primaviką.  Już na 15 zorganizowanych przez nas kursach, uczestnicy mieli możliwość spróbować pysznych, zdrowych produktów przeznaczonych dla ludzi kochających zdrowy lifestyle, uprawiających aktywność fizyczną i zwracających uwagę na to co jedzą.
            Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób uczczenia tej rocznicy niż kolejny wspólny kurs, związany z dietetyką i treningiem. Najlepiej z prowadzącym z najwyższej półki i w miejscu, w którym jeszcze nie byliśmy.  Już od dawna nosiliśmy się z zamiarem zorganizowania szkolenia na północy Polski. Trójmiasto nadało się do tego idealnie – piękne widoki, świeże powietrze, dostępność wygodnych sal wykładowych, łatwy dojazd z wielu regionów na północy Polski oraz tłumy sportowych freaków.
            17 grudnia 2016 roku w Gdańsku, odbył się kurs pt. „Dieta masowa + filozofie i systemy treningowe”.  Poprowadził go wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata w Kulturystyce – Radek Słodkiewicz. Na sali zebrało się ponad 90 kursantów, którzy przez 8 godzin poszerzali swoja wiedzę z zakresu dietetyki sportowej, treningu oraz aspektów diety związanych z budowaniem masy mięśniowej. Zagadnienia teoretyczne poparte były licznymi przykładami praktycznymi , z którymi przez ponad 20 lat treningów spotkał się Radek. Szczegółowo tłumaczył kwestie związane z tematyką wykładu, wyczerpująco odpowiadał na liczne pytania. Prezentację urozmaicały zdjęcia, wykresy, tabele z rozpiskami makroskładników. Prowadzący wyczerpująco omówił rolę i najlepsze źródła białek, węglowodanów i tłuszczy. A jeśli zdrowe tłuszcze i Primavika to nie mogło zabraknąć, już tradycyjnej, degustacji pysznych maseł z serii Active. W przerwach cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem kursantów i szybko znikały z degustacyjnych talerzyków.  Masła orzechowe, migdałowe czy z nerkowca są świetnym urozmaiceniem diety, która dla osób uprawiających sporty sylwetkowe, niestety często jest nieco monotonna.  Pyszne masło, jako dodatek do omleta białkowego czy szejka, z pewnością urozmaici nawet najbardziej restrykcyjną dietę.
            Druga część szkolenia obejmowała szeroko pojęte systemy, filozofie oraz metody treningowe. Radek szczegółowo opowiedział o różnicach pomiędzy poszczególnymi systemami (FBW, Split, Push – Pull, Heavy Duty czy Doggcrapp). Uczestnicy dowiedzieli się, który system jest najlepszy dla danej osoby ze względu na jej stopień zaawansowania, ogólną kondycję i stan zdrowotny oraz cel treningowy. Nauczyli się poprawnie układać plany treningowe, dowiedzieli jak często dokonywać zmian w planach, na co zwrócić uwagę przy pracy ze swoimi klientami (na sali było wielu trenerów na codzień pracujących z ludźmi chcących poprawić swoją sylwetkę). Radek wyjaśnił także które ćwiczenia powinny obowiązkowo znaleźć się w każdej rozpisce treningowej. Świetnym urozmaiceniem wykładu był model szkieletu, dzięki któremu kursanci mogli dokładnie poznać zasady funkcjonowania poszczególnych partii mięśniowych, przyczepów, ścięgien i stawów. To bardzo ważny element pozwalający unikać kontuzji i pomagający lepiej zadbać o swoje zdrowie.
              Pod koniec kursu nadszedł czas na kolejną miłą niespodziankę, przygotowaną przez Primavikę. Do wylosowania były 4 pyszne zestawy zawierające masła z serii Active. Czterech szczęśliwców, którzy wylosowali zestawy, prezentujemy na zdjęciach. Ich walka o lepszą sylwetkę z pewnością nabrała smaku. Na koniec nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia, przybicie „piątki” czy zamienienie paru słów z prowadzącym. Na sali obecny był również brat Radka – Tomek (również utytułowany kulturysta), Marta Banasik (zawodniczka IFBB Bikini Fitness). Kurs zaliczamy do bardzo udanych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i serdecznie przyjęcie w Trójmieście. Obiecaliśmy, że jeszcze nie jeden raz zawitamy w ten piękny region. Słowo się rzekło. Primavika – działamy!

Autor: Łukasz Pieńkowski / CANDOIT.pl

Share This