Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Primavika na biegu

data: 1 czerwca 2018

5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój przeszedł do historii.

Nad organizacją tegorocznego biegu, który odbył się 13 maja, czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia „Biegaj w Jedlinie”. Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój Leszka Orpla.

Każda edycja biegu cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdzeniem tego jest corocznie wyczerpany limit zgłoszeń. Trasa piątej edycji biegu została zmodyfikowana i wiodła przez najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich – Borową, liczącą 853 m n.p.m. Podobnie jak w latach poprzednich prowadziła też przez najdłuższy, liczący 1601 metrów tunel kolejowy w Polsce. Start i meta biegu zlokalizowane były na terenie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej, natomiast limit czasu biegu ustalono na 4 godziny. Trasa licząca ponad 21 km była bardzo wymagająca. Niespodzianką na punkcie odżywczym zlokalizowanym na trasie Półmaratonu były produkty Primavika – min. masło migdałowe, masło orzechowe, paprykarz wegetariański, dodające niezbędnej energi. Produkty Primavika trafiły również jako zestawy nagród dla zawodników i do pakietów startowych wszystkich uczestników biegu dodatkowego – Złota Mila Jedlina-Zdrój.

Wszyscy zawodnicy po ukończeniu biegu otrzymali wyjątkowe medale, paniom dodatkowo zostały wręczone róże. W kat. OPEN zwycięzcą okazał się Pavel Brydl z Trutnov’a z czasem 01:30:13, najszybszą kobietą była Natalia Bihun z Wrocławia z czasem 01:51:00. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są na stronie internetowej www.biegajwjedlinie.eu.

Share This