Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

VI Bieg Wegański

data: 30 czerwca 2017

7 maja 2017 r. przy Centrum Olimpijskim odbyła się 6. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz!”.

W 6. edycji Biegu Wegańskiego, którego firma Primavika była partnerem wzięło udział się ok. 1300 biegaczy w wieku od 2 do 84 lat. Oprócz zawodników pojawili się także sympatycy kuchni roślinnej i osoby zainteresowane pro-zwierzęco. Podczas wydarzenia odbyły się trzy biegi dla dorosłych na trasie ok. 5 km, 10 km oraz 21 km oraz Decathlon Bieg Dzieci, który, w zależności od wieku dziecka miał dystans od 400 m do 1500 m. Z każdego opłaconego pakietu startowego  5 zł trafi na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Na dystansach 2,5 i 5 km liczni chętni wzięli także udział w „Spacerze po zdrowie” zorganizowanym przez Fundację „Zaskoczeni Wiekiem” pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Na imprezie w charakterze zawodników biegnących z psami ze Schroniska na Paluchu pojawili się Ambasadorzy Biegu – Paulina Holtz, Paweł Staliński oraz Nick Sinckler, a reprezentacja wolontariuszy schroniska wraz z psami sięgnęła ponad 40 osób. Na wydarzeniu był też obecny dyrektor Schroniska, pan Henryk Strzelczyk. Primavika była jednym ze sponsorów wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszył Zabiegany Targ Wegański, na którym goście mieli m.in. okazję wypróbować wegańskich smaków i deserów kuchni z całego świata, kupić książkę na temat biegania czy zdrowego odżywania, koszulkę promującą weganizm. Była też okazja do rozmowy z przedstawicielami organizacji pro-zwierzęcych takimi jak Fundacja Międzynarodowy Ruch Zwierząt Viva!, Schronisko w Korabiewicach czy Otwarte Klatki.

Równolegle do imprezy biegowej w sąsiadującym z błoniami budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbywały się ciekawe wykłady poświęcone zdrowiej diecie i zagadnieniom zdrowotnym w sporcie, poprowadzone przez ekspertów: mgr Hannę Stolińską z Instytutu Żywności i Żywienia, mgr fizjoterapii i fizjoterapeutkę z firmy FootMedica – Małgorzatę Płatek oraz lek. med. Annę Plucik-Mrożek i Małgorzatę Perl z Fundacji „Zaskoczeni Wiekiem” Wyćwicz Swoje Zdrowie.

W przeddzień Biegu, 6 maja w ramach akcji „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” wielu ochotników pojawiło się na wspólnym sprzątaniu terenu po żoliborskiej stronie Wisły. Było to możliwe dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Dzielnicy Wisła.

Więcej informacji odnośnie biegu znajdą Państwo pod adresem: www.biegweganski.pl

 

Share This