Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Szkolenie w Lublinie

data: 31 marca 2017

Szkolenie z dietetyki sportowej z Damianem Parolem.

11 marca 2017 r. w Lublinie na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego odbyło się szkolenie z dietetyki sportowej. W roli prowadzącego szkolenie wystąpił jeden z najbardziej znanych polskich dietetyków, bloger oraz autor wielu publikacji naukowych, mgr Damian Parol.
Podczas siedmiogodzinnego szkolenia zostały omówione najważniejsze aspekty z dietetyki sportowej z uwzględnieniem najnowszych badań naukowych. Uczestnicy mogli się dowiedzieć m.in.:
– w jaki sposób ustalić zapotrzebowanie energetyczne osoby aktywnej fizycznie,
– jak ważne jest nawodnienie organizmu,
– co to jest „Timing”,
– strategie dietetyczne z wykorzystaniem manipulacji węglowodanów,
– znaczenie i wykorzystanie w praktyce progu leucynowego,
oraz wiele innych, ciekawych i często nurtujących tematów.

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na sali wykładowej znalazło się około 150 osób w tym: studentów dietetyki, trenerów personalnych oraz osoby zainteresowane tematyką prawidłowego odżywiania w sporcie.

Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek od sponsorów dla wszystkich uczestników warsztatów.  Jednym z nich była firma Primavika. Każdy uczestnik został obdarowany słoiczkiem wegańskiego humusu. Dodatkową atrakcją był konkurs z nagrodami, w którym nasi uczestnicy musieli udzielić poprawnej odpowiedzi na pytania związane z omawianymi podczas szkolenia zagadnieniami. Pytania nie były łatwe, jednak wszyscy wytypowani uczestnicy za pierwszym razem udzielili prawidłowej odpowiedzi. Było o co walczyć, ponieważ nagrodę stanowiło m.in. 10 zestawów 100% maseł orzechowych z serii Active ufundowanych przez firmę Primavika.

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami z zakresu dietetyki sportowej jak i dietetyki klinicznej, w niedługim czasie przygotujemy kolejną dawkę wiedzy, w tym: drugą edycję Kursu Dietetyki Sportowej z mgr Damianem Parolem oraz szkolenia m.in. z żywienia w chorobach tarczycy, żywienia w chorobach onkologicznych czy diagnostyki laboratoryjnej w praktyce dietetyka.

Paula Ćwiek,
Organizator

Share This