Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Waligóra Run Cross 2017

data: 6 września 2017

Primavika podczas ultra maratonu górskiego WRC 2017.

Waligóra Run Cross 2017 jest biegiem z kategorii ultra maratonów górskich czyli takich, których dystans jest dłuższy niż 42195m /dystans tradycyjnego biegu maratońskiego/ i suma różnicy wysokości do pokonania jest bardzo duża, w górskim terenie. W tym przypadku dystans główny wynosił 53km, dodatkowy 25km, a areną były Góry Suche koło Wałbrzycha. Start odbywał się z Głuszycy. Prawie 200 zawodników zmierzyło się z dystansem WRC 2017. Sprzyjające warunki atmosferyczne – dobra wilgotność powietrza i przyjazna wysiłkowi temperatura sprawiły, że na obu dystansach – 53 km i 25 km biegło się lepiej niż w ubiegłym roku. Rekordy tras ultramaratonu i półmaratonu w sobotę 2 września 2017 r. zostały poprawione!

Czech ONDŘEJ PENC ukończył ULTRA WRC (53 km) z rewelacyjnym czasem 5:04, a tym samym poprawił ubiegłoroczny rekord 5:05, który należał do Hiszpana Nuneza Álex Martineza. Również wśród kobiet Turczynka AYSEN SOLAK, która ukończyła bieg z czasem 6:43 znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy 6:57 należący do Malwiny Jachowicz z Wrocławia. Podobna sytuacja miała miejsce w biegu na dystansie HALF. Czech PAVEL BRÝDL ukończył bieg z czasem 1:58 i poprawił ubiegłoroczny rekord o 14 minut. Natomiast KINGA JURCZYK przebiegła 25 km w czasie 2:32 i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord o 9 minut.

Zwodnicy mogli liczyć na bardzo obfite bufety na trasie z wodą, izotonikami, colą, rodzynkami a nawet arbuzami. Dodatkowo na mecie czekał serwis z masażystami, którzy mieli dosłownie ręce pełne roboty. Całość uatrakcyjniły nagrody dla najlepszych na podium.

Organizator pragnie podziękować wszystkim biegaczom górskim za udział w tegorocznych zawodach i zaprasza na kolejne imprezy: III Bieg Koliby Łomnickiej, III Półmaraton Szlakiem RIESE no i oczywiście ULTRA WRC 2018.

Share This