Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Wege Majówka

data: 18 maja 2017

Primavika na Wege Majówce w Karkonoszach.

W dniach 29 kwietnia – 3 maja odbyła się coroczna Wege Majówka – wegański wypoczynek z roślinną kuchnią w uroczej scenerii Karkonoszy i Gór Izerskich, organizowany w ramach inicjatywy Wege Wakacje. 

Partnerem inicjatywy jest firma Primavika, która już kolejny raz przekazała swoje produkty. Uczestnicy raczyli swoje podniebienia wegańskimi śniadaniami w formie szwedzkiego stołu. Do wyboru były sałatki, świeże owoce i warzywa, pasty z roślin strączkowych oraz pestek i orzechów. Nieodłącznym elementem śniadań były masła orzechowe Primavika oraz hummus, który pojawił się w wielu ciekawych wariantach smakowych. Masła orzechowe i sezamowe, jako produkty o wszechstronnym zastosowaniu, idealnie urozmaiciły także wypieki serwowane w trakcie spotkania powitalnego i pożegnalnego. Wiele pochlebstw zebrała fasolka w sosie pomidorowym, przyrządzona na wzór fasolki po bretońsku, dzięki dodaniu papryki wędzonej oraz chrupiących kawałków tofu. Specjalnością kuchni na Wege Majówce są roślinne majonezy, przygotowywane na bazie mleka roślinnego z dodatkiem łagodnej musztardy, przypraw i soku cytrynowego.

Smaczne i urozmaicone śniadania i obiady oraz malownicze widoki sprawiły, że uczestnicy opuszczali majówkę zadowoleni i z deklaracją ponownego przyjazdu. 

Najbliższy termin przypada w wakacje, od 9 do 15 lipca. Szczegóły na stronie: wegewakacje.pl

Share This