Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Bieg Wegański 27.09.14

data: 12 września 2014

Firma Primavika została partnerem Biegu Wegańskiego  „Łatwiej niż myślisz”

Uczestnicy biegu będą mieli możliwość degustacji naszych produktów. Organizatorem akcji jest  RunVegan i Fundacji Viva. Celem biegu jest promocja zdrowego trybu życia oraz pomaganie zwierzętom. Z  okazji Światowego Dnia Wegan w Polsce, w sobotę 27 września br.  odbędzie się w Warszawie – po raz pierwszy w Polsce – BIEG WEGAŃSKI. Równolegle z Biegiem, na terenie Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, zorganizowany zostanie Targ Wegański oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania. Wspólna inicjatywa Run Vegan! oraz Fundacji Viva ma na celu promocję zdrowego stylu życia – łącząc aktywność fizyczną z filozofią zdrowego, świadomego i etycznego sposobu odżywiania się oraz wsparciem dla zwierząt – podopiecznych Fundacji (z każdego sprzedanego pakietu organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach). W Biegu może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło „ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ” – prowadzić aktywny tryb życia, biegać, zdrowo się odżywiać i pomagać innym w potrzebie. Więcej informacji oraz formularz zapisów na wszystkie wydarzenia na stronie Biegu: www.biegweganski.pl

 

 

Bez tytułu

 

PROGRAM WYDARZENIA:

BIEG GŁÓWNY oraz OKI BIEG DZIECI

Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00, trasa prowadzi wokół Cytadeli i liczy 3 pętle. Długość trasy to 10 km. W programie zawodów przewidziane są również biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 800 m. Biegi dla dzieci startują o godz. 12:45.
Organizator dopuszcza możliwość uczestniczenia w Biegu z psem.

W tym Biegu wynik nie jest najważniejszy, liczy się dobra zabawa i inspiracja zgodnie z hasłem przewodnim imprezy – BIEGANIE JEST ŁATWIEJSZE NIŻ MYŚLISZ!

TARG WEGAŃSKI

Targ Wegański zorganizowany zostanie na terenie Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie i wezmie w nim udział 40 wystawców. Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do degustacji potraw wegańskich, otworzenia się na nowe smaki i wzbogacenia kuchni, poznania trendów i wymiany doświadczeń. Podczas Targu odbędą się także wykłady na temat zdrowego odżywiania w kontekście diety roślinnej i aktywności fizycznej.

WEGAŃSKA PASTA PARTY

W godzinach 13:00–18:00 na terenie FORTU Sokolnickiego odbędzie się także szczególna Pasta Party. Jest to tradycyjny wspólny posiłek biegaczy, tym razem w wersji wegańskiej. Każdy z uczestników Biegu otrzyma kupon w ramach pakietu. Wszyscy, którzy planują aktywnie spędzić ten wyjątkowy dla Warszawy weekend, ale nie startują w Biegu Wegańskim, mogą wykupić Pasta Party poprzez formularz zapisów na stronie www.biegweganski.pl

Wydarzenie zaszczycą swoją obecnością polskie gwiazdy, które nie tylko promują weganizm, ale także czynnie uprawiają sport lub angażują się w pomoc dla zwierząt.

Swoją obecność podczas Biegu Wegańskiego potwierdziły m.in: Beata Sadowska, Paulina Holtz, Monika Mrozowska oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz.

 

Share This