Menu

Primaświat

Zapraszamy do zdrowego świata Primaviki!

Zrozumieć żywienie

data: 2 lutego 2018

25 listopada 2017 roku odbyła się II edycja Konferencji naukowo-szkoleniowej Psychodietetyka zrozumieć żywienie.

Organizatorami wydarzenia byli Śląskie Centrum Zdrowia wraz z Radą Samorządu Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a całość wydarzenia odbywała się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych w Katowicach.

Poruszona została tematyka wzbudzająca największe kontrowersje wśród żywieniowców jak i psychologów. Tematy poruszane podczas konferencji oscylowały wokół aktywności fizycznej, motywacji do stosowania diety wśród, współpracy dietetyka i psychologa, roli leczenia otyłości jak również nowego zaburzenia odżywiania jakim jest ortoreksja.

W czasie konferencji nie zabrakło pytań nurtujących uczestników, na które odpowiadali zaproszeni prelegenci z jednostek akademickich. Podczas przerw uczestnicy mogli wypróbować produktów przygotowanych przez partnerów konferencji. Organizatorzy zapewnili Uczestnikom podczas całego dnia możliwość zapoznania się z programami dietetycznymi, produktami jak również suplementacją. Pod koniec konferencji zostały wylosowane wśród uczestników nagrody książkowe, rzeczowe jak również wejściówki na kolejne wydarzenia.

Share This